De Tweede Kamer heeft een wijziging van de Participatiewet aangenomen. Nu is de Eerste Kamer aan zet, waarna de wijziging van kracht wordt. Naar verwachting per 01-01-2016.
Het wetsvoorstel heeft de welluidende titel
“Wijziging van de Participatiewet in verband met de bescherming van lijfrenteopbouw en de vrijlating van inkomsten uit arbeid en wijziging van de Pensioenwet en de Wet verplichte beroepspensioenregeling in verband met de bevordering van vrijwillige voortzetting van pensioenopbouw (Wet vrijlating lijfrenteopbouw en inkomsten uit arbeid en bevordering vrijwillige voortzetting pensioenopbouw) “
Bent u daar nog? Leest u dan verder.
Bescherming lijfrenteopbouw
De wijziging behelst de wettelijke bescherming van lijfrenteopbouw. Deze hoeft niet meer te worden ‘opgegeten’ voor men voor bijstand in aanmerking komt. De bescherming geldt voor iedereen. Vooral voor zzp’ers en werknemers die geen of weinig pensioenopbouw genieten, is het een mooie nieuwe bescherming. Reden voor u om te starten met lijfrenteopbouw?
Werknemers die pensioen opbouwen bij pensioenfondsen en pensioenverzekeraars kennen zo’n bescherming al vanuit pensioenwetgeving.
Verschil met het beschermde werknemerspensioen is wel dat de bescherming van lijfrenteopbouw gepaard gaat met een behoorlijk aantal spelregels. De belangrijkste zijn:
Ingegane lijfrente- of pensioenuitkeringen niet beschermd
Lijfrente- en pensioenuitkeringen die tijdens de bijstandsperiode ingaan, vallen overigens niet buiten de bijstandstoets. Deze worden gezien als verrekenbaar inkomen. Alleen de opbouw is dus beschermd.
Verlenging termijn vrijwillige voortzetting
Naast de bescherming van lijfrentevoorzieningen heeft de wet ook de termijn opgerekt waarbinnen een zelfstandige kan besluiten om de pensioenopbouw voort te zetten uit de periode dat hij/zij nog werknemer was. Momenteel is de termijn om over voortzetting te besluiten bij veel pensioenfondsen 3 maanden. Deze wordt nu wettelijk gesteld op 9 maanden. De voortzettingsperiode is overigens wettelijk begrensd op 10 jaar.
Vrijwillige voortzetting zinvol?
Of ongewijzigde voortzetting van pensioenopbouw vanuit het werknemerschap naar zelfstandigheid verstandig is, verschil van geval tot geval. Pensioenfondsen kennen veelal ‘dooreenpremies’ (iedereen betaalt dezelfde premie). Voor jongeren is een pensioenfonds hierdoor relatief duur, voor ouderen relatief goedkoop. Deze premie wordt vaak voor de helft door de werkgever betaald en voor de rest door de werknemer (ingehouden als ‘eigen bijdrage’ op het bruto loon).
Er zijn fondsen waar de totale premie 25 ŕ 30% van de pensioengrondslag is. Bij vrijwillige voorzetting betaalt u dan niet de helft van dit percentage, maar de volle mep. Zelf een regeling treffen, bijvoorbeeld via lijfrenteopbouw en een aanvullende overlijdensrisico- en/of arbeidsongeschiktheidsverzekering, kan dan aanmerkelijk goedkoper uitpakken. Voor laatstgenoemde dekkingen moet u echter gezondheidswaarborgen leveren. En daar zit het aandachtspunt: voor sommigen is voortzetting, vanwege hun gezondheidssituatie, een reële en misschien wel enige optie.
De Rijksoverheid heeft de 2021-bedragen voor AOW en ANW gepubliceerd . Aan de hand hiervan heeft de Belastingdienst de franchises gepubliceerd. De bedragen zijn nodig voor de berekening van:...lees verder
Bij een payrollconstructie besteedt een bedrijf het werkgeverschap uit aan een payrollbedrijf. De werknemers komen in dienst van het payrollbedrijf en hebben dus de arbeidsvoorwaarden van het...lees verder
Vorig jaar sloten de sociale partners het pensioenakkoord. Via deze link komt u bij het artikel dat ik hierover in 2019 schreef. Afgelopen jaar is gewerkt aan de technische uitwerking van het...lees verder
Het Financieel Dagblad bericht vandaag dat Staatssecretaris van Financiën Hans Vijlbrief het plan van zijn voorganger Menno Snel schrapt om de vermogensrendementsheffing te hervormen. Via deze link...lees verder
Laatste update: 02-04-2020 Onlangs schreef ik op HLS-nieuws een artikel over het effect van corona op pensioenbeleggingen en pensioendekkingen. Nu inmiddels duidelijk is dat het...lees verder